Toronto

İllüstratörler Toronto’da Buluştu: Çizgi Filmde Gibiydik!

Toronto’da her hafta sonu eğlenceli, ilginç bir olaya rastlamak ve hop diye içine dahil olmak mümkün. Aktivitelerin çoğu bedava, sadece özenli takip gerektiriyor, çünkü event’ler bizdeki gibi her yerde ifşa edilmiyor, kendine göre güzel bir şeye katılmak istiyorsan, balık tutar gibi bizzat yakalaman gerek.

Geçtiğimiz haftasonlarından birinde Toronto’da üç merkezi lokasyonda birden gerçekleşen Comic Arts Festival’e katıldık.

DSC00009DSC00006

IMG_1744Üç mekandan -ışık düzeni ve sahne şovu sebebiyle- bizim en beğendiğimiz yer olan Masonic Temple’a girer girmez, çizerlerin ve meraklılarının müthiş bir enerjiyle iç içe bulunduğu rengarenk bir ortama dalıverdik.

DSC00043DSC00044

Salonun loş ışığında standları gezerken komik, tehlikeli, alaycı, erotik bir sürü çizgi filmin içinde yol alır gibiydik.

DSC00029

Mesela, “Vulcan’s Celestial Supply Shop” isimli kitapta, kendine lazım oldukça tanrı satın alan bir karakterin maceralarını okuyabilirsiniz. Kitabın çizerine “Tanrı’ya erişmek bile parayla ha!” dediğimde önce afalladı, sonra kah kah güldü.

illustrator

IMG_1743Festivalin en güzel an’ı ve bence akıllarda kalacak anısı, salonun tam ortasındaki sahneye kurulan dev barkovizyon gösterisiydi. Sahnede önce bembeyaz bir sayfa gördük, sonra bir el çıktı meydana, kağıdın üzerinde gidip gelmeye başladı, hiç durmadan. Bir yanda köşedeki küçücük masasında kendi dünyasına kapanmış çizer, bir yanda bir filmi izler gibi dikkatle, merakla ve saygıyla izleyen insanlar. Hep birlikte bir sarmaşık gibi detaylanıp gelişen çizimin karşısında kendi küçük yolculuklarımıza çıktık.

Standları gezerken illüstratörlerle konuşmanın, yarattıkları karakterleri incelemenin keyfi dışında bir diğer zevkimiz de hemen her standtan topladığımız kartlardı.

DSC00060

DSC00038Kartlarımızı, kucağımızda mutlu çocuklar gibi biriktire biriktire bir mekandan ötekine geçerek, üç-dört saat içinde Comic Arts Festival’i bitirdik.

Gözümüz yenilerinde!

Processed with VSCO with m5 preset

0 comments on “İllüstratörler Toronto’da Buluştu: Çizgi Filmde Gibiydik!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: